کد مطلب: 3487
دکتر غفاری پور در گفتگوی اختصاصی با اتفاق:
افتتاح کیلینیک درد در بیمارستان میلاد
 
دکتر طاووسی معاونت درمان بیمارستان میلاد تهران از بازگشایی کلینیک درد این بیمارستان و ارائه خدمات به بیماران طی هفته آینده خبر داد .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۴۵
Share/Save/Bookmark
 

اتفاق: به گزارش خبرنگار اختصاصی اتفاق کلینیک درد بیمارستان میلادکه با تلاش گروه بیهوشی بیمارستان به مسئولیت دکتر غفاری پور مدیر گروه بیهوشی و فوق تخصصان درد شناسی تاسیس می شود از هفته آینده آماده است تا خدمات درمانی خود را به شهروندان ارائه دهد.
دکتر غفاری پور مدیر گروه بیهوشی بیمارستان میلاد در پاسخ به چگونگی فعالیت این کیلینیک به خبرنگار اتفاق گفت: بیمارانی که دچار دردهای مزمن مانند دیسک کمر یا سر دردهای میگرنی و دردهای اعصاب محیطی هستند می توانند با مراجعه به این کیلینیک ها از خدمات آن در جهت بهبود این گونه دردها استفاده کنند .
وی همچنین افزود: بیماران مبتلا به سرطان و یا بیمارانی که عمل جراحی انجام داده اند یا بهبود دردشان با انجام عمل جراحی ممکن نیست نیز می توانند برای بهبود به کیلینیک درد مراجعه کنند . در این کیلینیک ها با استفاده از دستگاه فلوروسکوپی و کمک اشعه ایکس درد تسکین می یابد.
مدیر گروه بیهوشی بیمارستان میلاد تاکید کرد، که درمان بیماران در کلینیک درد با همکاری و تحت نظر متخصصان اعصاب ، فوق تخصصان دردشناسی و روانپزشکان انجام می شود.
فعالیت این گونه کلینیک ها در دنیا تقریبا" از ۱۹۳۰ شروع شده و چند سالی ست که در ایران مورد توجه پزشکان قرار گرفته است. کمر درد ، سردرد ، زانو درد ، دردهای مفصلی ، دردهای سرطانی و دردهای مزمن طولانی مدت که درمان خاصی برای آن میسر نیست در این کیلینیک ها تسکین می یابند البته خدمات این کیلینیک ها در جهت بهبود کامل بیماری نیست بلکه برای تسکین درد حاصل از بیماری ست که از ۶ ماه تا ۲ سال و حتی در مواردی به شکل مادام العمر باعث تسکین درد می شود.
دکتر غفاری پور همچنین اشاره کرد، که خدمات این کیلینیک فعلا" تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است و بیماران هزینه های مربوط به درمان خود را باید به شکل آزاد پرداخت نمایند اما مسئولین بیمارستان قصد دارند تدابیری برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات کیلینیک درد بیندیشند .
کیلینیک درد در بیمارستان هایی مانند بیمارستان حضرت رسول ، خاتم الانبیا ،امام خمینی و همچنین در بعضی از شهرستان ها پیش از این شروع به فعالیت کرده است.

 

کاتوزیان:

گزارش 5 تخلف دولت در هدفمندی یارانه‌ها به رای مجلس گذاشته می‌شود

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصمیم دارد تخلفات دولت در هدفمندی یارانه ها از جمله استقراض از بانک مرکزی در سال 89 و عدم بازپرداخت آن، عدم ...

گزارش 5 تخلف دولت در هدفمندی یارانه‌ها به رای مجلس گذاشته می‌شود
 

منوچهر متکی:

اظهارات احمدی نژاد تاسف برانگیز است

متکی گفت: شایسته ریاست‌جمهوری نیست که در اظهارات ۲۰ سطری ایشان، ۲۴ نکته خلاف واقع، ناروا و یا ادعای نادرست وجود داشته باشد.

اظهارات احمدی نژاد تاسف برانگیز است
 


 
افتتاح کیلینیک درد در بیمارستان میلاد